«Vampyr» bet av halve øret

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Innenriks

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

«Vampyr» bet av halve øret

HOLYFIELD-HALLOWEEN: En vampyrkledd mann bet av halve øret til Per André Ruud (23) på selveste Halloween. Foto: Frode Hansen
HOLYFIELD-HALLOWEEN: En vampyrkledd mann bet av halve øret til Per André Ruud (23) på selveste Halloween. Foto: Frode Hansen

KRISTIANSAND (VG Nett) Per-André Ruud (23) opplevde Halloween-marerittet da en ukjent mann utkledd som vampyr gikk til angrep på øret hans med tennene.

- Det skjedde så fort, og før jeg visste ordet av det bet han meg og rev av halve øret mitt, sier Per-André Ruud til VG Nett.

23-åringen fra Oslo var i Grimstad denne helgen i anledning bursdagen til en kamerat. Det festlige laget ble raskt snudd til et mareritt da han ble angrepet på et utested i den idylliske sørlandsbyen lørdag kveld.

Bursdagsfesten endte på utestedet Café Galleri i Grimstad, som i anledning Halloween hadde utkledningsfest. En drøy time etter midnatt gikk Ruud i baren for å kjøpe en øl, og ante fred og ingen fare da en mann utkledd som vampyr aggressivt nærmet seg 23-åringen. Det var da han uten forvarsel ble angrepet.

Ifølge politiet har flere vitner beskrevet at mannen i tillegg til vampyrkostymet var iført en heksehatt med bred brem og bar overkropp.

VET DU NOE OM DENNE SAKEN?KONTAKT VG NETT HER!

Sydde 22 sting

AVBITT: Halve øreflippen og deler av brusken på på venstre ørebue ble bitt av Foto: Frode Hansen/VG
23-åringen er fortsatt nærmest i sjokk etter det voldsomme angrepet, som ifølge ham selv bare varte noen sekunder.

- Jeg synes det er helt vilt. Jeg hadde aldri sett mannen før, og det var bare tilfeldig at han tok meg. Jeg er glad han ikke gikk etter halsen, sier han.

Den vampyrkledde mannen forsvant raskt etter det blodige angrepet, og Ruud forøkt å følge etter ham ut av utestedet da han plutselig kjente blodet som rant på venstre side av hodet.

Han kom seg raskt i en taxi og dro til legevakten i Grimstad. Derfra ble han sendt videre til legevakten i Kristiansand, der han måtte sy 22 sting. 23-åringens øreflipp ble aldri funnet.

- Det var faktisk overraskende lite vondt å få øret bitt av på den måten, jeg hadde trodd at det skulle være mye vondere, sier Ruud.

- En god historie med tiden

Han ser ironien i at han fikk ble bitt av en vampyr på selveste Halloween.

- Men selv om jeg ser ironien i det, så må jeg si at jeg ikke finner det spesielt morsomt, sier han, men innrømmer at han antakeligvis vil få en god historie når han bare får tiden til hjelp.

Ruud har vært i samtale med politiet både lørdag kveld og søndag, og han setter pris på at politiet har tatt saken alvorlig.

- Leter etter gjerningsmann

Politiet jaktet søndag kveld på gjerningsmannen, etter å ha avhørt Ruud og en ansatt på utestedet.

- Beskrivelsen vi har fått er at en mann i vampyrdrakt kom bort til 23-åringen og helt uten forvarsel bet av ham øreflippen. Legevakten har fortalt oss at det ble sydd over 20 sting, og at øreflippen og deler av brusken på på venstre ørebue ble bitt av, sier jourhavende politijurist Ernst Ragnar Pfaff til VG Nett.

Politiet regner med å pågripe gjerningsmannen innen kort tid.

- Vi har gode spor å gå etter, sier Pfaff.

VG Nett har vært i kontakt med en vakt som jobbet på utestedet der episoden skjedde. Han bekrefter historien og forteller at han først så en person ikledd vampyrkostyme komme løpende ut døren, mens en annen blødende person kom like etter.

Været

Minst elleve omkom i jordskred i Mexico

Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.

Les hele saken

Kraftig uvær herjer Los Angeles

Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.