Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
En mann fra Litauen (25) er dømt til sju års fengsel for smugling, oppbevaring og salg av totalt 15 kilo amfetamin. Kjæresten (21) slapp unna med to års fengsel for noe medvirkning.
Mannen nektet for at han visste hva han var med på, da han i vår ble stoppet i tollen på Svinesund med over 6 kilo amfetamin som var gjemt i støtfangeren på bilen han hadde kjørt fra Vilnius. Bilen hadde kun vært til reparasjon i hovedstaden i hjemlandet, fortalte han under rettssaken i Jæren tingrett.
Rask tilståelse uten forbehold
Den historien ble ikke trodd av retten, som dermed la smuglingen på toppen av de øvrige tiltalepunktene mannen hadde tilstått, som handlet om mottakelse, oppbevaring og salg av amfetamin i Sandnes og Stavanger-området fra høsten 2008 til våren 2009.
Tilståelsene kom raskt og uten forbehold, og 25-åringen ble belønnet med strafferabatt på to år, slik at han må sone sju år i fengsel.
Kjæresten fra Litauen ble dømt til to års fengsel for å ha bistått under deler av salget, mens tvilen kom 21-åringen til gode blant annet når det gjaldt medvirkning til smugling som hun var tiltalt for.

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.