Klikk her for å gå til forumet
I løpet av ett år har politiet i Stavanger mottatt seks anmeldelser om voldtekt i drosjer. Nå fraråder de unge kvinner å ta drosje alene hjem fra sentrum.
- Det er dessverre ikke lenger trygt for unge kvinner å ta taxi alene etter en tur på byen. Vi vil derfor oppfordre kvinner til å ha med seg andre i bilen som skal av på samme sted, sier Jørgen Berner Torstensen, politiadvokat i Rogaland politidistrikt, til Stavanger Aftenblad.
Les også:Taxi-sjåfør dømt for puppe-grafsing
Politiet har siktet fem drosjesjåfører for enten voldtekt, voldtektsforsøk eller seksuell handling uten samtykke. Den siste anmeldelsen ble henlagt av politiet med ukjent gjerningsmann.
Tidligere i høst ble en 48 år gammel sjåfør dømt til over to års fengsel for voldtekt av en 18 år gammel passasjer sommeren 2007.

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.