Politiet fraråder unge kvinner å ta drosje alene

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Innenriks

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Politiet fraråder unge kvinner å ta drosje alene

I løpet av ett år har politiet i Stavanger mottatt seks anmeldelser om voldtekt i drosjer. Nå fraråder de unge kvinner å ta drosje alene hjem fra sentrum.

- Det er dessverre ikke lenger trygt for unge kvinner å ta taxi alene etter en tur på byen. Vi vil derfor oppfordre kvinner til å ha med seg andre i bilen som skal av på samme sted, sier Jørgen Berner Torstensen, politiadvokat i Rogaland politidistrikt, til Stavanger Aftenblad.

Les også:Taxi-sjåfør dømt for puppe-grafsing

Politiet har siktet fem drosjesjåfører for enten voldtekt, voldtektsforsøk eller seksuell handling uten samtykke. Den siste anmeldelsen ble henlagt av politiet med ukjent gjerningsmann.

Tidligere i høst ble en 48 år gammel sjåfør dømt til over to års fengsel for voldtekt av en 18 år gammel passasjer sommeren 2007.

Hovedsaken nå

Heftig debatt i NRK da Gelius kapret Washington-jobben

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.

Les hele saken

Været

Minst elleve omkom i jordskred i Mexico

Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.

Les hele saken

Kraftig uvær herjer Los Angeles

Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.