Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
|
|
FUNNET BEVISSTLØS: Kvinnen ble funnet avkledd og sterkt medtatt i dette grøntområdet midt inne i et boligfelt på Madlamark i Stavanger. Foto: Ronny Hjertås
|
(VG Nett) En kvinne ble natt til lørdag funnet delvis avkledd og sterkt medtatt av forbipasserende i et grøntområde i Stavanger.
Politiet fikk melding om kvinnen klokken 04.41 natt til i dag.
Har du tips i saken?Kontakt VG Nett!
- Vi vet ennå ikke hva som har skjedd med henne. Hun ble funnet sterkt medtatt, og vi har ikke fått snakket med henne ennå, forteller operasjonsleder Irene Ragnhildstveit ved Rogaland politidistrikt til VG Nett.
Ifølge Stavangeravisen skal jenta ha vært bevisstløs og nedkjølt da hun ble oppdaget. Hun skal også ha hatt kvelningsmerker rundt halsen.
Mann observert
Kvinnen ble funnet av en turgåer i et lite grøntområde midt i et boligstrøk i Madlamark. Hun er fraktet til Stavanger Universitetssykehus for undersøkelse. Politiet kunne lørdag morgen ikke opplyse noe om kvinnens alder eller tilstand.
Turgåeren skal ha observert en mann som løp fra stedet der kvinnen ble funnet.
Nattenas overfall kommer i kjølvannet av at tre drosjesjåfører er anmeldt for voldtekter i byen. Totalt har det vært fem voldtekter og voldtektsforsøk i Stavanger den siste tiden.

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.