Klikk her for å gå til forumet
(VG Nett) En 41 år gammel kvinne er dømt til betinget fengsel etter at hun ble tatt i 129 kilometer i timen i 80-sonen. Årsaken: hun måtte så veldig på do.
Kongsberg-kvinnen har ifølge NRK uttalt at hun hadde glemt at hun var tissetrengt, og kom på dette etter at siste bensinstasjon på veien hjem mot Kongsberg var passert. Da fikk hun det travelt. På vei fra Oslo hjem til Konsberg tråkket hun deretter vel hardt på gasspedalen.
Da kvinnen ble stoppet av politiet på fredagskvelden i august i år, holdt hun hele 129 kilometer i timen i 80-sonen på E134 ved Darbu. Førerkortet ble beslaglagt på stedet, melder NRK.
Kongsberg tingrett har nå dømt kvinnen til betinget fengsel i 14 dager. Hun må også betale en bot på 9500 kroner, og får ikke kjøre bil de neste fire månedene, selv om hun er avhengig av bil i jobben. Hun må også ta førerprøven på ny, ifølge NRK.
LONDON (VG Nett) Når Odd Petter Magnussen i dag skal gi en profil av Martine til den britiske statsadvokaten, gjør han det i det samme bygget som han identifiserte datteren for to år siden.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.