Hasj-tatt i NRK-bil

VG Nett-logo

Onsdag 10. februar

Innenriks

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Hasj-tatt i NRK-bil

Den NRK-ansatte sjåføren ble stanset av tollen på grensen mellom Sverige og Danmark. I NRK-bilen fant politiet 900 gram hasj til en verdi av i underkant av 100 000 kroner.

Sjåføren og to passasjerer ble stanset i en rutinekontroll ved Øresundsbroen klokken halv ti lørdag kveld.

Ifølge sjef for samordningen ved den svenske grensekontrollen, Hans Jönson, var ikke den NRK-ansatte innblandet i smuglingen av hasj. Derfor fikk han og en av passasjerene fortsette reisen til Norge, mens en person er blitt anholdt for smuglingen.

- Er det vanlig at smuglere bruker firmabil?

- Det er ingen sensasjon.

- Så det er ikke enklere å smugle i en NRK-bil?

- Nei, vi behandler alle likt, sier Jönson.

Ressursdirektør Arild Hellgren i NRK Ressurser har både ansvaret for bilparken og dataavdelingen i NRK. Han er ikke blitt informert om smuglingen.

- Jeg er helt ukjent med dette. Jeg har ingen kommentar før jeg vet noe mer, sier Hellgren.

Heller ikke informasjonsdirektør Hanne Løchstøer i NRK er blitt informert om saken.

Været

Minst elleve omkom i jordskred i Mexico

Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.

Les hele saken

Kraftig uvær herjer Los Angeles

Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.