Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
(VG Nett) Jens Stoltenberg sier han har full tillit til politiets etterforskning av Forsvarets Sikkerhetstjeneste.
|
|
KAN HA BLITT OVERVÅKET: Statsminister Jens Stoltenberg. Foto: Scanpix
|
- Jeg ble informert av forsvarsministeren for en tid tilbake siden, sier Stoltenberg til NRK.
Jens Stoltenberg, statsministerens kontor og flere departementer skal ha blitt overvåket av Forsvarets topphemmelige sikkerhetstjeneste.
Statsministeren sier han er glad for at forsvarsminister Anne Grethe Størm-Erichsen personlig har engasjert seg i saken.
- Hun informerte om at hun har bedt politiet om å undersøke om det har foregått noe ulovlig. Nå må politiet undersøke saken, jeg vil avvente med ytterligere spekulasjoner, sier Stoltenberg.
Professor:- Vurder å nedlegge Forsvarets sikkerhetstjeneste!
- Full tillit
Det skal ha vært forsvarsministeren selv som ba Kripos om å etterforske saken.
- Jeg har full tillit til at Forsvarsdepartementet og politiet nå håndterer saken på en god måte. Det er tillitsvekkende at det er Forsvarsdepartementet og forsvarsministeren som har bedt om å undersøke saken.
Kripos har i dag ha vært på Jørstadmoen og undersøkt datautstyret til Forsvarets topphemmelige overvåkingsstjeneste.
- Jeg vil avvente med å gi noen ytterligere kommentarer til vi vet hva som faktisk har skjedd.
Taust Forsvarsdepartmenet
Ifølge TV 2 skal det ha vært forsvarsminister Anne-Grethe Strøm-Erichsen som kontaktet Kripos med anmodning om å etterforske saken. Dette skal ha skjedd etter at Forsvarets Sikkerhetstjeneste selv valgte å kontakte departementet da TV 2 tok kontakt om saken.
Strøm-Erichsen er ikke tilgjengelig for kommentar i kveld, opplyser Forsvarsdepartementet.
- Vi ønsker ikke på det nåværende tidspunkt å kommentere denne saken, får VG Nett opplyst hos Forsvarsdepartementet.

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.