Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet

Ble bedt om å bytte departement Se flere videoer fra VGTV
SLOTTSPLASSEN (VG Nett) Verken Trond Giske eller Anniken Huitfeldt ba selv å bytte departement. De legger ikke skjul på at de synes det er trist å forlate sine gamle statsrådsposter.
Anniken Huitfeldt (Ap) forlater posten som barne- og familieminister for å ta over Kulturdepartementet. Trond Giske (Ap) slutter som kulturminister, og overtar posten som næringsminister i Stoltenbergs nye regjering.
Protokoll:Hva synes du om Stoltenbergs valg?
Begge ble bedt av statsminister Jens Stoltenberg om å bytte departement.
- Han ba meg om å ta en ny jobb. Og da sa jeg ja til det, for han er den som best kan se helheten, sier Trond Giske til VG Nett.
Sentimental
Han antyder at han gjerne skulle fortsatt i Kulturdepartementet, og bekrefter at han synes det er trist å forlate departementet.
Les også:- Mye å hente for Trond Giske
- Ja, det er trist. Men jeg synets at det var trist å slutte i militæret også, så jeg er litt sentimental, sier han.
Han sier at han kommer til å savne kultur-menneskene.
- Det tristeste er at man ikke skal jobbe så tett med menneskene, både i departementet og i sektorene ellers, sier Giske.
Artikkelen fortsetter under bildet.
|
|
FIKK NØKLENE: Trond Giske overrakte blomster og nøkkelkort til Kulturdepartementet til arvtaker Anniken Huitfeldt. Foto: Scanpix
|

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.