Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet

- Ville sende Monsen tilbake i tid Se flere videoer fra VGTV
(VG Nett) Politiet sperret veien for aktivistene inn ti operaen.
Med plakater som oppfordret prisvinneren til å skamme seg, møtte flere demonstranter opp før Fritt Ord-tildelingen i Oslo tirsdag for å protestere mot at Nina Karin Monsen får prisen.
Da styreleder i Fritt Ord Francis Sejersted kom på scenen for å motta listen av protestunderskrifter ble han pepet ut av mange av de oppmøtte demonstrantene.
Men den tidligere lederen av Nobelkomiteen mistet ikke fatningen på grunn av pipekonserten.
- Dette er en del av ytringsfriheten, sa han til VG Nett etter å ha mottatt underskriftslistene.
- Nå skal vi lese alle navnene som har skrevet under, spøkte Sejersted. - Er det ikke det som er meningen?
Les også:- Fritt Ord er blitt en mobbepris
Artikkelen fortsetter.
|
|
BLE BUET UT: Tidligere nobelkomiteleder og styreleder i Fritt Ord, Francis Sejersted. Foto: Scanpix
|
|
|
MÅTTE SNU: Aktivistene fra Rødt og Rød Ungdom ville sende Nina Karin Monsen tilbake i tid, men måtte snu med uforrettet sak. Foto: Scanpix
|
|
|
DEMONSTRERTE MOTT FRITT ORD: Grete Holen (t.v.) og tidligere Fritt Ords Pris-mottaker Kim Friele (midten) var blant deltagerne i tirsdagens demonstrasjon mot Fritt Ords prisutdeling til Nina Karin Monsen Foto: Scanpix
|
|
|
VANT FRITT ORD-PRISEN: Filosof og forfatter Nina Karin Monsen. Foto: AFTENPOSTEN Foto:
|

(VG Nett) Dehydrert, mager og forvirret ble Evan Munice gravd frem.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.