|
| GAME OVER: Det neste halve året er hele familien utestengt fra idrettshallen, fordi moren ville gjøre andre foreldre oppmerksom på at tennistreneren var bøtelagt for sexovergrep. Foto: Magnar Kirknes |
- En kjedelig sak som vi gjerne skulle vært foruten, kommenterer formannen i tennisklubben til VG.
I et halvt år må familien fra Oslo holde seg borte fra idrettshallen, som eies av foreningen.
Bitter strid
Familien har to barn som tidligere var medlemmer av tennisklubben de nå har gjort seg til uvenner med. I dag er begge barna innmeldt i nye klubber.
Den bitre striden mellom foreldrene og klubben begynte for halvannet års tid siden, da moren trakk seg fra styret i protest - blant annet fordi hennes åtte år gamle datter skal ha blitt dårlig behandlet av en tennistrener.
At styret valgte å ansette en tennistrener som var bøtelagt for utukt, gjorde ikke akkurat saken bedre.
- Grov sexprat
Mannen ble i 2001 ilagt et forelegg på 4000 kroner for utuktig atferd etter å ha fristet to mindreårige gutter med penger dersom de kledde av seg og hadde sex med hverandre.
I tillegg skal han ha kommet med særdeles grov sexprat overfor en åtte år gammel gutt. Alt dette skal ha skjedd i en tennisklubb et annet sted på Østlandet.
Styret i idrettsklubben i Oslo-området visste om dette forholdet da de ga mannen jobb som tennistrener. Men de valgte likevel å tro på hans versjon av saken: at han var uskyldig.
- Han vedtok et forelegg?
- Ja, men dette gjorde han for å få saken ut av verden, har han fortalt oss. Vi gjorde en vurdering av vedkommende, og har så langt bare positive erfaringer med ham, sier formannen i tennisklubben til VG.
Familien som nå ligger i krig med idrettsklubben, har ikke hatt noe personlig å utsette på den sex-bøtelagte tennislæreren. Han har aldri trent deres to barn.
Men da moren følte at klubben la kjepper i hjulene for dem i forbindelse med at sønnen meldte overgang til en annen klubb, var begeret fullt:
Hang opp oppslag
På nyåret begynte hun å klistre opp lapp etter lapp på oppslagstavlen i idrettshallen, hvor hun «outet» mannen.
- Dette var min måte å reagere på. I tillegg til å behandle barna våre svært dårlig, lar de en sex-overgriper trene andres unger. Det gjør meg rasende! sier kvinnen, som sier hun har fått flere positive tilbakemeldinger fra andre foreldre.
Styret så ingen annen utvei enn å nekte familien adgang til både idrettshallen, treningssenteret i kjelleren og kafeen i samme bygg etter alt bråket.
Tennistreneren har anmeldt paret for ærekrenkelse etter at det ble hengt opp skriverier om ham på oppslagstavlen.
Familien på sin side har anmeldt mannen for trusler.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen





har vurdert 296 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!