Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Stortingsrepresentant og fylkesleder i Oslo Ap, Jan Bøhler, sier til Dagsavisen at «situasjonen skriker etter at Ap viser at vi har løsninger på krisen som er i ferd med å komme».
Skien-ordfører Rolf Erling Andersen vil gi innbyggerne strømrabatt dersom ikke regjeringen gjør noe radikalt med strømprisen.
- Dersom ikke en strømkrise håndteres på en ordentlig måte, kan det bli et problem for Ap ved neste valg, sier han.
Fylkesordfører Berit Kittelsen i Vest-Agder sier at en eventuell strømrasjonering «kan bli en vanskelig sak for Ap».
Stortingsrepresentant og fylkesleder i Østfold, Signe Øye, krever støttetiltak, mens fylkesordfører Tore O. Sandvik i Sør-Trøndelag tar til orde for strengere regulering av strømmarkedet. (©NTB)

Flere NRK-profiler ble vraket da Jon Gelius i går ble ansatt som ny korrespondent i Washington. Det ble ikke forbigått i stillhet på Marienlyst.
Minst elleve mennesker omkom i et jordskred utløst av store nedbørsmengder i Mexico lørdag.
Minst 41 hjem er blitt skadet i den nordlige delen av Ocean View Boulevard i Los Angeles etter kraftig nedbør lørdag.
VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.