22-åring frifunnet for drap på asylmottak

VG Nett-logo

Søndag 15. september

Innenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

22-åring frifunnet for drap på asylmottak

Publisert 11.09.13 - 14:13, endret 11.09.13 - 14:29 (NTB)
  • Skriv ut artikkelen

22-åringen som var tiltalt for drapet på Arman Palani ved Dale mottakssenter i Rogaland i februar fjor, er frifunnet av Gulating lagmannsrett.

En tiltalt 22-åring er ikke skyldig i drap på en mann som ble knivstukket på Dale mottakssenter 15. februar i fjor. Det fastslo juryen i Gulating lagmannsrett klokken 13.55 onsdag, ifølge Stavanger Aftenblad.

Det var en 19 år gammel kurdisk asylsøker som ble knivstukket og drept i februar i fjor.

Selv om 22-åringen ble frifunnet for drap, ble han onsdag funnet skyldig i medvirkning til legemsbeskadigelse på Palanis bror, skriver Stavanger Aftenblad.

Dermed opprettholdt juryen frifinnelsen fra Jæren tingrett. Der var i alt fem personer av tsjetsjensk opprinnelse tiltalt i saken der en 19 år gammel kurdisk iraner ble stukket i brystet med en jaktkniv. 22-åringen har innrømmet å ha knivstukket Palani, men sa at dette fant sted ved et uhell.

Rettens tre fagdommere har godkjent juryens kjennelse om at den tiltalte ikke er skyldig i drap.

(NTB/VG NETT)

  • Skriv ut artikkelen

Været

- Dra nå, eller risiker uker uten strøm, vann og forsyninger

Det var advarselen innbyggere i de flomrammede byene i Colorado fikk fra redningsmannskaper i natt norsk tid.

Les hele saken

Område større enn Rogaland flomrammet

(VG) Den voldsomme flommen i Colorado i USA har rammet et område på 11.655 kvadratkilometer. Det er større enn fylkene Rogaland og Vestfold kombinert.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.