Barn fløyet til Ullevål sykehus etter kollisjon

VG Nett-logo

Søndag 15. september

Innenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Barn fløyet til Ullevål sykehus etter kollisjon

Publisert 09.09.13 - 19:25, endret 09.09.13 - 19:35 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Et barn under ti år ble sendt til Ullevål sykehus etter sammenstøt med en personbil på fylkesvei 24 i Hedmark.

VG Nett følger

- Luftambulansen har hentet barnet og de pårørende. Skadeomfanget er ikke kjent, men barnet var ved bevissthet da det ble hentet, sier operasjonsleder Therese Bylterud ved Hedmark politidistrikt.

- Det er et mindreårig barn under ti år, sier operasjonslederen.

Barnet er sendt til Ullevål sykehus, opplyser politiet på Twitter.

En gruppe syklister var på tur, og et av barna i gruppen kom ut i veibanen og ble truffet av en bil. Sammenstøtet skjedde i krysset mellom fylkesvei 24 og fylkesvei 209 i Sand i Hedmark, opplyser operasjonsleder Bylterud.

Politiet oppretter sak, og prøver å snakke med vitner som overvar sammenstøtet.

Føreren av bilen skal ha kommet fra ulykken uten fysiske skader.

  • Skriv ut artikkelen

Været

Flere stormer herjer i Mexico - flere tusen evakuert

Minst ni mennesker omkom da den tropiske stormen Manuel tømte regnskyene over Mexicos stillehavskyst i helgen. Samtidig truer orkanen Ingrid østkysten.

Les hele saken

- Dra nå, eller risiker uker uten strøm, vann og forsyninger

Det var advarselen innbyggere i de flomrammede byene i Colorado fikk fra redningsmannskaper i natt norsk tid.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.