Drap på kvinnen i Asker kan være planlagt

VG Nett-logo

Lørdag 14. september

Innenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Drap på kvinnen i Asker kan være planlagt

DREPT: Her blir den drepte kvinnen båret ut av hjemmet sitt i Asker. Foto: Jan Petter Lynau/VG
DREPT: Her blir den drepte kvinnen båret ut av hjemmet sitt i Asker. Foto: Jan Petter Lynau/VG
Publisert 14.09.13 - 09:29, endret 14.09.13 - 09:39 (© NTB)
  • Skriv ut artikkelen

Politiet undersøker om drapet på en kvinne i Asker i juni var planlagt. Eksmannen er siktet for å ha kvalt henne.

Mannen meldte seg for politiet morgenen etter at det skjedde, og har innrømmet drapet på kvinnen, som var i slutten av 20-årene.

Nå etterforsker politiet om drapet var planlagt for å finne ut om de skal tiltale mannen for forsettlig eller overlagt drap, skriver Budstikka. Et overlagt drap har vanligvis et høyere straffenivå.

Den siktede mannen bodde i Tyskland i tiden før drapet.

- Vi snakker nå med naboene hans i Tyskland for å høre om de har noe å si om relasjonen mellom han og den avdøde kvinnen, sier politiadvokat Børge Enoksen til avisen.

Politiet venter også på svar på tekniske prøver før de avslutter etterforskningen.

Mannen, som er i midten av 30-årene, møtte selv på politistasjonen den 5. juni i år for fortelle at han hadde drept sin ekskone i leiligheten hennes på Gullhella i Asker.

  • Skriv ut artikkelen

Været

Måtte flykte to ganger fra Colorado-flom: - Det var helt grusomt

Fire mennesker er bekreftet omkommet og 172 er savnet i flommen som har rammet den amerikanske delstaten Colorado.

Les hele saken

Fire døde i flom i Colorado

Fire mennesker har mistet livet i en uvanlig sensommerflom i den amerikanske delstaten Colorado.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.