Krogvolds svigersønn ble årets fotograf

VG Nett-logo

Søndag 15. september

Innenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

Krogvolds svigersønn ble årets fotograf

VINNERBILDE: For bildet «vannkrig» fikk Jens Edgar Haugen gull i kategorien åpen klasse i landskonkurransen «Årets fotograf» i regi av Norges Fotografforbund. Foto: JENS EDGAR HAUGEN
VINNERBILDE: For bildet «vannkrig» fikk Jens Edgar Haugen gull i kategorien åpen klasse i landskonkurransen «Årets fotograf» i regi av Norges Fotografforbund. Foto: JENS EDGAR HAUGEN
Publisert 05.05.11 - 21:21, endret 06.05.11 - 20:29 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

For andre år på rad er Morten Krogvolds svigersønn, Jens Edgar Haugen (34), kåret til årets fotograf av Norges Fotografforbund (NFF).

VG Nett følger

- Det er en fantastisk utmerkelse å få to år på rad, sier Jens Edgar Haugen til VG Nett.

Hamar-mannen fikk høyeste poengsum i konkurranse med 243 fotografer og 912 innsendte bilder, melder NTB. Se video av prisutdelingen på websiden for Norges Fotografforbund her.

PROFF: Jens Edgar Haugen er blant Norges ledende reklame- og motefotografer. Han driver Jens Haugen Photography både i Oslo og Hamar. Foto: OLE JAKOB BØE SKATTUM
Haugen er blant Norges ledende reklame- og motefotografer. Han driver Jens Haugen Photography både i Oslo og Hamar, og ble i fjor også tildelt NFFs høyeste utmerkelse «Gull med krans», ifølge NTB.

Haugen er også svigersønn til den kjente fotografen Morten Krogvold.

- Morten er en kjempestor inspirator. Han er bestefar til mine barn, så det er en spesiell situasjon. Vi møtes på festivaler og jeg har også vært på workshop med ham, sier Haugen.

Allerede første året han var kjæreste med Krogvolds datter fikk han en workshop i julegave fra den kjente fotografen.

- Men det tok fem år før jeg våget å dra på workshop. Han er jo en skummel mann, ler Haugen.
MODELLBILDE: Dette bildet tok Jens Edgar Haugen for Jumina Design som lager barneklær. Foto: JENS EDGAR HAUGEN

  • Skriv ut artikkelen

Været

- Dra nå, eller risiker uker uten strøm, vann og forsyninger

Det var advarselen innbyggere i de flomrammede byene i Colorado fikk fra redningsmannskaper i natt norsk tid.

Les hele saken

Område større enn Rogaland flomrammet

(VG) Den voldsomme flommen i Colorado i USA har rammet et område på 11.655 kvadratkilometer. Det er større enn fylkene Rogaland og Vestfold kombinert.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.