Sammen med moren skulle han på ferie til Tyrkia, men fikk beskjed på Lillestrøm togstasjon at det ikke gikk flere tog til Gardermoen.
16 reiseklare personer satt mandag på bussen som skulle ta dem med til Lillestrøm, for så å bytte til tog mot Gardermoen. Toget skulle være fremme klokken 01.00,
På grunn av oppgraderinger i Oslo-området, gikk det buss for tog, men en forsinkelse på bussen medførte at toget fra Lillestrøm allerede hadde kjørt da de ankom stasjonen.
Redningen ble politiet på Romerike, som brukte sin egen minibuss til å frakte gjengen til flyplassen.
- Vi fikk muligheten til å gjøre en hyggelig politioppgave, sier operasjonsleder i Romerike politidistrikt, Terje Vamsæter.
Nektet å forlate bussen
Ersin Özkan, som var på vei til å besøke familien i Tyrkia, satt på NSB-bussen da de fikk beskjed om at toget til Gardermoen hadde kjørt.
- De sa til oss at vi måtte gå av bussen og at det ikke var deres ansvar, sier han til VG Nett.
|
|
NEKTET: Passasjerene ville ikke godta at NSB-bussen ikke tok dem til Gardermoen, og nektet å gå av. Foto: Privat
|
- Folk var forbannet, og alle ble bare sittende på bussen. Vi nektet å gå av før de kjørte oss til flyplassen og vi fikk det vi hadde betalt for, sier han.
Kommunikasjonsrådgiver i NSB, Erik Lødding, understreker at han ikke har direkte kjennskap til hendelsen, men at kundene selv har ansvar for å gjøre seg kjent med rutetabellene.
- På den tiden av døgnet som denne hendelsen gjelder, går det ikke tog videre til Gardermoen. De kom rett og slett for sent. Rutetilbudet vårt informerer vi om i rutetabellene, nettsiden nsb.no, og appen vår, sier han.
- De forteller at de fikk beskjed av kundeveilederne om at det gikk tog?
- Det kjenner jeg ikke til. Men mener de at de har et krav på refusjon, så kan de søke om dette hos vårt servicesenter, sier Lødding.
Berømmer poliiet
|
|
FIKK HJELP: Andreas (7) kom seg til Tyrkia med moren med politiets hjelp. Foto: Privat
|
- De mente at vi hadde kapret bussen, men vi ville bare få det vi hadde krav på, forteller en av busspassasjerene.
Da politiet ankom stedet tok de noen telefoner, og etter litt tid kom en tjenestemann kjørende med politiets egen minibuss.
- Det var full jubel da de kom. Politiet gjorde en kjempejobb, det er bare å sende en stor takk til dem, sier Ersin Özkan, som kom seg trygt til Tyrkia.
Og yngstemann Andreas (7), han fikk sitte foran i minibussen til politiet.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen




har vurdert 468 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!