To hardt skadet etter utforkjøring i Nordland

VG Nett-logo

Søndag 19. mai

Innenriks

Annonseinfo

Diskusjon - Norsk Politikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Internasjonal politikk

Klikk her for å gå til forumet

To hardt skadet etter utforkjøring i Nordland

Publisert 23.09.12 - 13:45, endret 23.09.12 - 14:40 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

(VG Nett) To personer fraktes til sykehuset i helikopter etter å ha kjørt ut i Saltdalselva.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 13.

- Det har vært en trafikkulykke der en bil har havnet i elva. To personer er skadet, forteller Mats Bernhoft, operasjonsleder i Salten politidistrikt til VG Nett.

Det var først usikkert om flere personer befant seg i bilen, og alt av hjelpemannskaper og et redningshelikopter ble derfor kalt ut.

Men det visste seg at de to personene som hadde kommet seg ut av bilen var de eneste involverte. De blir nå fraktet med helikopter til sykehuset i Bodø. Begge er hardt skadet.

Ifølge politiet hadde bilen ikke kollidert før den havnet i elven.

  • Skriv ut artikkelen

Været

Foto: Roger Neumann

Rekordvarme i pinsen

HUK (VG) I natt nærmet det seg tropenatt flere steder på Sørlandet. Det er rekordvarme så tidlig i mai.

Les hele saken

Bygd isolert etter ras i Sogn og Fjordane

(VG Nett) Omtrent 25 personer er isolert etter et ras i Aurland i Sogn og Fjordane. NVE advarer om høy snøsmelting i hele Sør-Norge.

Les hele saken

Spesialer

VG Nett følger aktuelle saker i nyhetene. Listen under viser hvilke temaer vi har skrevet mest om denne uken. Klikk på en knapp under for å se alle saker vi har skrevet om temaet.