Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
|
|
SUPERSTJERNE: Michael Jacksons familie skal ha fått resultatet fra obduksjonsrapporten. Foto: AFP
|
Obduksjonsrapporten viser at Michael Jackson ble drept med overdose, hevder en nær venn av Jackson-familien.
AV: Ole-Morten Vestby
Ifølge musikkagenten Terry Harvey har Jacksons familie fått resultatene av den nye obduksjonen, og forventer nå at etterforskningen av popstjernens død utvides til en drapssak.
- Familien venter at politiet vil sikte en eller flere personer for uaktsomt drap, sier Terry Harvey i et intervju med den britiske avisen News of the World.
Ifølge familievennen slår obduksjonsrapporten fast at Jackson døde av en overdose av det kraftige smertestillende medikamentet Diprivan og en rekke ulike smertestillende og antidepressive piller.
Les også:Alt om Michael Jackson
Narkoman
Det er snakk om reseptbelagte medisiner og sterke medikamenter som kun godkjent helsepersonell har lov til å injisere. Det er Jacksons mange leger og andre som skaffet ham legemidlene, som nå kan bli siktet for medvirkning til artistens plutselige død, skriver avisen.
Obduksjonen skal ifølge Terry Harvey ha avslørt at popstjernen hadde merker etter nålestikk over hele kroppen, blant annet i nakken.
- Det var folk i Michael Jacksons innerste sirkel som skaffet ham disse medikamentene.
Les også:Politirazzia hos Jacksons lege i natt
De burde kastes i fengsel. Jeg kan heller ikke tro at han injiserte seg selv i nakken, sier Harvey.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
|
|
BRØDRENE BAR KISTEN: Michael Jacksons kiste ble båret inn i Staples Center. Foto: AFP
|

(VG Nett) Drapstiltalte Conrad Murray (57) slapp ut fra varetekt i natt, men må møte i retten igjen i april.
(VG Nett) Michael Jacksons lege Conrad Murray (57) er etter åtte måneders intens etterforskning tiltalt for uaktsomt drap på popkongen.

(VG Nett) Et stort presseoppbud venter i kveld på at Michael Jacksons lege skal møte opp i retten for å få forkynt den påståtte tiltalen. Men forvirringen er fortsatt stor.

Michael Jacksons livlege ser ut til å leke katt og mus med myndighetene. Påtalemyndigheten har avbrutt forhandlingene med hjertespesialisten Conrad Murray.

(VG Nett) Den omstridte Michael Jackson-legen Conrad Murray skal angivelig tiltales for å være skyld i popstjernens død fredag.
Michael Jackson og Thriller-albumet vant åtte priser under American Music Awards i 1984. En måned senere samme år var han nominert i 12 kategorier i prestisjetunge Grammy Awards. Også der stjal han showet med åtte priser.
I anledning Michael Jacksons femtiårsdag lagde vi en interaktiv oppsummering av den eksentriske popkongens liv så langt.