Jostein: - Bobbysocks må bli MGP-programledere!

VG Nett-logo

Tirsdag 9. februar

Melodi Grand Prix

Diskusjon - Musikk

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Film

Klikk her for å gå til forumet

Diskusjon - Litteratur

Klikk her for å gå til forumet

Søk i skattelistene på Skattelister.no

Personsøk

Jostein: - Bobbysocks må bli MGP-programledere!

Hvem vil DU skal lede neste års MGP-finale?

HEIER PÅ BOBBYSOCKS: Jostein Pedersen vil se Hanne krogh og Elisabeth Andreassen som programledere for neste års MGP-finale. Foto: VG og Nils Bjåland
HEIER PÅ BOBBYSOCKS: Jostein Pedersen vil se Hanne krogh og Elisabeth Andreassen som programledere for neste års MGP-finale. Foto: VG og Nils Bjåland

(VG Nett) - Noe annet ville være rivende umusikalsk! mener MGP-eksperten.


Se video GP-Jostein jubler for seier

En rekke norske byer og arrangementslokaler har allerede varslet at de mer enn gjerne vil huse den internasjonale Melodi Grand Prix-festen til neste år.

Les også: Byer kjemper om finalen - si DIN mening!

Les og se VGTV: Nattens store triumf

- Jeg er for gammel

Under VG Netts livedekning gjennom semifinalene og hovedfinalen har en rekke lesere kommet med innspill direkte til VG Nett og VGTV-kommentator Jostein Pedersen om at de mener han bør være programleder til neste år.

- Det er jo overveldende, men jeg tror jeg er for gammel, sier Jostein som selv er klinkende klar på hevm han vil se som vertskap.

- Bobbysocks! Jeg tror det er det eneste riktige. Elisabeth Andreassen og Hanne Krogh er populære som aldri før på hvert sitt hold, og de kan dette med direktesendinger. Sånn jeg ser det, så kan det bare være ett programlederpar, og det er de to. Alt annet er rivende umusikalsk, slår MGP-eksperten fast.

VG Nett har ikke lykkes i å komme i kontakt med Krogh eller Andreassen.

HVEM VIL SU SE SOM PROGRAMLEDERE?

NRK tause

Under den første internasjonale MGP-finalen i Bergen i 1986 var Åse Kleveland vertinne. 10 år senere, i Oslo Spektrum, var Ingvild Bryn og Morten Harket vertskap.

VGTV: Se Jostein juble over seieren

NRK er ennå langt unna å vite hvor finalen skal gå av stabelen, og enda lenger unna å ha klart for seg hvem de vil se som programledere.

- Veldig mye skal planlegges. Alle detaljer må vente, og jeg kan ikke spekulere, sier prosjektleder for Melodi Grand Prix, Stian Malme, til VG Nett.

JUBEL I 1985: Bobbysocks etter seieren i MGP for 24 år siden. Foto: VG
- Kan dere komme til å vurdere verter og vertinner fra andre TV-kanaler, så som Dorthe Skappel eller Katrhine Sørland?

- Vi har så mange dyktige folk i NRK at jeg ser ingen grunn til at vi skal gå utenfor huset, svarerr Malme.

ALT OM MELODI GRAND PRIX

Heier på Dorthe

Kultursosiolog Kjetil Rolness, alias Jens Pikenes, er overhodet ikke i tvil om hvem han mener skal lede MGP-showet i Norge:

- Det må bli Dorthe Skappel. Med en opptreden som overgår alle Gullruten-opptredener, noe som vil få Diana Ross til å gi opp hele karrieren, sier Rolness.

- Som mannlig programleder da?

- Jeg klarer bare å tenke på Dorthe Skappel. Det er det eneste jeg får inn på netthinnen.

FINALE I GRIEGHALLEN: Åse Kleveland ledet den internasjonale finalen i Grieghallen i 1986, hvor 14 år gamle Sandra Kim avnt for bELGIA. Foto: Scanpix
- Men NRK sier de nok ikke vil la programlederjobben gå ut av huset, hvordan skal dette løses da?

- Hvis det blir for dyrt med det eksisterende budsjett, er regjeringen nødt til å sette av en ekstra post på statsbudsjettet. Folk vil forstå nødvendigheten av dette, noen må betale det det koster. Vi trenger en dame for de store anledninger, Åse Kleveland har gjort det før, og da er det bare Dorthe som er aktuell! lyder det fra Rolness.

Andre navn som det norske folk kanskje vil vurdere som aktuelle, dersom de fikk velge, er Aqua-Lene (Nystrøm), Fredrik Skavlan, Jon Almaas, Anne Grosvold, Thomas Numme, Harald Rønneberg, Vendela Kirsebom, Sissel Kyrkjebø, Lene Marlin, Kåre Conradi, Stian Barsnes.

HVEM VIL DU SE SOM PROGRAMLEDERE?

Foreslår Jan Thomas

VG Netts lesere har også meldt inn at de kan tenke seg å se kjendisstylist Jan Thomas i rollen som vert for den internasjonale finalen.

Til neste år er det 25 år siden Bobbysocks vant MGP, og 50 år siden Norge ble med i konkurransen første gang.

Les også: - Møt meg på Gardermoen

SE BILDENE FRA NATTENS SEIERSFEST

Siste 3 saker

Foto: Scanpix

GP-Didrik om UKM: - Starten på det jeg driver med i dag

(VG Nett) Her står den ferske GP-vinneren Didrik Solli-Tangen (22) på scenen som deltaker på Ungdommens Kulturmønstring.

Les hele saken

Foto: Scanpix

Skal jobbe med engelsken før finalen

(VG Nett) Didrik Solli-Tangen (22) forteller at han skal få hjelp med engelskuttalen før den europeiske MGP-finalen i mai.

Les hele saken

Foto: Frode Hansen

Twitterstorm om «My Heart Is Yours»

(VG Nett) Didrik Solli-Tangen (22) får kritikk for sin uttale av «My Heart Is Yours».

Les hele saken

Melodi Grand Prix bloggen til Jostein Pedersen

Slik stemmes det i Grand Prix

VG har gått gjennom poengstatistikken i Melodi Grand Prix fra 1994 til 2008. I vår grafikk kan du selv utforske dataene og se hvordan Europa stemmer. Du kan blant annet se at Øst-Europa og Skandinavia i stor grad stemmer på sine naboland - men Danmark svikter Norge.

Klikk her for grafikk