Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
|
|
NYTT TILBUD: Like etter at Solveig Holt Naiddo (62) advarte mot udokumenterte kurer mot kreft på VG Nett tikket det inn et nytt tilbud på SMS. Foto: Niklas Lynau
|
(VG Nett) Kort tid etter at Solveig Holt Naidoo (62) fortalte om hvordan hun mener seg forgiftet av en alternativ kreftmedisin, fikk hun et nytt tilbud om kur fra en fremmed på SMS.
Se video

Se video Solveig (62): - Jeg ble forgiftet av alternativ kreftmedisin
Holt Naidoo fortalte torsdag sin historie med et alternativt legemiddel som heter B17, som hun mener kan ha forgiftet henne. Norske helsemyndigheter advarer sterkt mot dette middelet.
Hun ligger dødssyk på Bærum sykehus der hun får det hun karakteriserer som en helt fantastisk smertelindring. Men bare en halvtime etter at saken ble publisert på VG Nett, tikket det inn en SMS til sykesengen:
«Hei Solveig. Jeg leste en artikkel om deg på VG. Og jeg vet om noe som kan hjelpe deg», starter tekstmeldingen.
Les også:Dette blir tilbudt kreftpasienter
- Har de ikke skjønt noe?
Meldingen inneholder en lenke til en video som promoterer cannabis mot kreft.
- Jeg bare trakk pusten dypt og tenkte: Herregud, har de ikke skjønt noe verdens ting? Her går jeg ut og prøver å gjøre mitt beste for å få folk til å tenke seg nøye om hva de bruker penger, tid og krefter på. Og så kommer det pinadø en ny bajas som skal ut og tjene noen lure kroner, sier Holt Naidoo til VG Nett.
DEBATT:Leserne diskuterer B17
VG Nett har sett store deler av den timeslange videoen det fortelles om i tekstmeldingen, der det hevdes at hampolje kurerer kreft i mange forskjellige former, i tillegg til vorter og andre sykdommer.
Hudkreft skal ha forsvunnet i løpet av et par dager, hevder personen bak videoen.
På nettstedet der videoen er lagt ut er det også en rekke konspirasjonsteorier forbundet med 11. september-angrepene i USA.
VG Nett har ikke lykkes å få kontakt med personen som sendte meldingen.
Fantastisk behandling
Holt Naidoo har fått svært god respons etter gårsdagens sak og fullroser den smertelindrende behandlingen hun får på Bærum sykehus.
- Den smertebehandlingen jeg har fått av den av primærsykepleieren her er så fantastisk at du vil ikke drømme om det, forklarer Holt Naidoo.

Folk i 70-årene har godt av noen ekstra kilo, hevder en australsk forsker. Lubne mennesker i denne aldersgruppen lever lenger enn de magre, sier Leon Flicker.

Drikker du to eller flere sukkerholdige drikker om dagen, øker faren for kreft i bukspyttkjertelen, ifølge en ny undersøkelse.
Et foreldrepar saksøker Haukeland universitetssykehus fordi datteren ble hjerneskadd ved fødselen for sju år siden.

Det brasilianske acaibæret er fullt av helsebringende antioksidanter, men kan det også hjelpe deg i kampen mot kiloene?

Fett som skjuler seg rundt organene dine er det farligste fettet. Derfor er de første kiloene du tar av, de viktigste for helsen din.

Mange bruker masse tid på trening, uten at vekten går ned eller muskelstørrelsen øker. Her er noen tips som kan hjelpe.
Test deg selv:

(VG Nett) Retten vil sørge for at den pinlige sexvideoen til tidligere presidentkandidat John Edwards ikke kommer på avveie.

(VG Nett) En ny nødprevensjon som lover virkning hele fem dager etter samleie er nå tilgjengelig. Laila Dåvøy (KrF) er meget skeptisk.
Fetisjisme, sadomasochisme og transvestittisme fjernes fra registret over sykdomsdiagnoser.

(VG Nett) Ny forskning viser at fettrik mat kan gå utover helsa også på kort sikt.

Britiske forbrukere kjøper ekstra med mat, og tror ikke at én porsjon er nok.

Du har sikkert hørt før at du bør trene jevnlig, unngå fedme, spise et balansert kosthold og ikke røyke. Men det hjelper faktisk.
(VG Nett) Neste år økes kvoten for hvor mye ost som kan importeres til Norge. Det bekymrer norske osteprodusenter.

(VG Nett) «Jernkvinnen» Margaret Thatcher gikk på en usedvanlig proteinfylt diett før valget i 1979.

(VG Nett) Er du misfornøyd med størrelsen på baken? I så fall kan du trøste deg med at forskere mener det kan være bra for helsen.
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet