Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet
(VG Nett) En britisk organisasjon har startet en kampanje for å få leger til å anbefale hund som medisin.
|
|
HELSEHUND: En britisk organisasjon satser stort på å få leger til å anbefale hunder for helsas skyld. Foto: Scanpix
|
Organisasjonen Dogs Trust har ifølge Sky News samlet sammen uavhengig forskning på helseeffektene av å ha en hund og samlet sammen hovedpoengene i en ny brosjyre.
Les også: Advarer mot eksotiske kjæledyr
Blant punktene hevdes det blant annet at hundeeiere sjeldnere går til legen, får mer mosjon, er sjeldnere deprimerte, og at hunder er bra for barn med autisme.
- Vi har alltid promotert fordelene ved å eie en hund, men nå er det sterk akademisk støtte for at det har store positive helseeffekter også, sier Clarissa Baldwin i Dogs Trust.
Les også: Katt kan være bra for hjertet
Fikk med TV-kjendis på laget
De vil dele ut brosjyrer til leger og annet helsepersonell for å få dem til å oppmuntre pasientene til å få hunder.
Les også: Friskere med dyrehjelp
Med på laget har organisasjonen fått TV-lege fra Channel 4 Christian Jessen som også mener at hunder er bra for helsa.
- Jeg vil oppfordre alle leger til å være oppmerksomme på viktigheten av dyr for menneskers helse, sier han.
Dogs Trust skal nå henvende seg til den britiske helseministeren for å også få han til å promotere hunder for helsas skyld.

(VG Nett) Ny forskning viser at øl kan forebygge beinskjørhet, men bare i moderate mengder.

Folk i 70-årene har godt av noen ekstra kilo, hevder en australsk forsker. Lubne mennesker i denne aldersgruppen lever lenger enn de magre, sier Leon Flicker.

(VG Nett) En ny studie viser at de som drikker brus to eller flere ganger i uken, har større sjanse for å utvikle bukspyttkjertelkreft.

Det brasilianske acaibæret er fullt av helsebringende antioksidanter, men kan det også hjelpe deg i kampen mot kiloene?

Fett som skjuler seg rundt organene dine er det farligste fettet. Derfor er de første kiloene du tar av, de viktigste for helsen din.

Mange bruker masse tid på trening, uten at vekten går ned eller muskelstørrelsen øker. Her er noen tips som kan hjelpe.
Test deg selv:

(VG Nett) Retten vil sørge for at den pinlige sexvideoen til tidligere presidentkandidat John Edwards ikke kommer på avveie.

(VG Nett) En ny nødprevensjon som lover virkning hele fem dager etter samleie er nå tilgjengelig. Laila Dåvøy (KrF) er meget skeptisk.
Fetisjisme, sadomasochisme og transvestittisme fjernes fra registret over sykdomsdiagnoser.

(VG Nett) Ny forskning viser at fettrik mat kan gå utover helsa også på kort sikt.

Britiske forbrukere kjøper ekstra med mat, og tror ikke at én porsjon er nok.

Du har sikkert hørt før at du bør trene jevnlig, unngå fedme, spise et balansert kosthold og ikke røyke. Men det hjelper faktisk.
(VG Nett) Neste år økes kvoten for hvor mye ost som kan importeres til Norge. Det bekymrer norske osteprodusenter.

(VG Nett) «Jernkvinnen» Margaret Thatcher gikk på en usedvanlig proteinfylt diett før valget i 1979.

(VG Nett) Er du misfornøyd med størrelsen på baken? I så fall kan du trøste deg med at forskere mener det kan være bra for helsen.
Klikk her for å gå til forumet
Klikk her for å gå til forumet