Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen
"Den orginale Evil Dead (1981) er en unektelig skrekk-klassiker, og som alle skrekk-klassikere må den spilles inn på nytt. Det begynner å bli temmelig gammelt å nyinspille alle kjente og mindre kjente skrekkfilmer for de som ikke ser filmer eldre en dem selv. Det er blitt knyttet mye forventning til nyinspillingen av Evil Dead, mye på grunn av at skaperne av de orginale filmene, Sam Raimi (regissøren) og Bruce Campbell (skuespilleren) har blitt tett knyttet opp mot produksjonen av den nye filmen. Den starter med at en jente blir totturert og brennt levende av sin far, kanskje på grunn av at hun tilsynelatende er besatt. Etterpå blir vi «kjent» med en gjeng ungdommer som skal tilbringe tid sammen i en øde hytte for å bli kvitt knarksuget til hun ene. De krangler litt og diskuterer, frem til de finner en grotesk bok i kjelleren. Karakterutviklingen er mindre vellykket, men gir oss en ide om hvem de er. Karakterene forblir pappfigurer, og vi har sett denne gjengen i de fleste skrekkfilmene fra det siste tiåret. Blod og gørr derimot, det får vi i bøtter og spann. Så mye blod har eg ikke sett siden Peter Jacksons «Braindead» aka «Dead Alive» (1992). Så selv om karakterene og stemningen er temmelig misslykket leverer filmen nok splatter og horror til å skille seg positivt ut fra mengden. Det er lite som minner om orginalen her, så det er fint mulig å like begge filmene. Nyinspillingen mangler sjarmen fra den gamle. Ellers ser filmen veldig flott ut. Den er herlig fri for billige dataeffekter og tar i bruk tradisjonelle fysiske splattertriks. Det ser til tider riktig guffent ut, og filmen går ikke av veien for å være skikkelig ubehagelig. Desverre slipper vi ikke unna «stillhet . . . BØØØ!» trikset. Vi slipper heller ikke unna litt malplassert føleri. Nyinspillingen av Evil Dead finner ikke opp kruttet på nytt og føles glatt og uinspirert, men leverer en herlig bisarr og guffen skrekkopplevelse som er verd titten, og kanskje den til og med viser vei til de klassiske filmene slik at en ny generasjon kan lære seg å sette pris på tidløst filmmakeri. Terningkast tre."
Forfatter: Filmjunkie
Ifølge amerikanske medier skal action-veteranen Harrison Ford spille i den tredje «Expendables»-filmen som får premiere sommeren 2014.
Hollywood-stjernen skal produsere storfilm om den norske vikingkongen som herjet på 1000-tallet.
Erik Poppes drama «A Thousand Times Good Night» med stjerner som Juliette Binoche og Nikolaj Coster-Waldau i hovedrollene, er tatt ut til hovedkonkurransen på filmfestivalen i Montreal.
Uansett om det er knallsol eller ti grader og kuling der du er i Sommer-Norge, kan du fremdeles ta deg en dukkert - fra sofaen.