Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen
Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og
synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for
andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler
eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt.
Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering
"Underet har skjedd. Disney har klart å lage en topp 3d animasjonsfilm, helt uten hjelp fra bransjekongen Pixar. Wreck-it-Ralph, eller “Rive-Rolf” som den heter på norsk, handler om spillfiguren Wreck it Ralph, som er skurken i retro spillet “Fix-it-Felix”. Spillet fyller tretti år, og Ralph er lei av å være skurken mens Felix får medaljene. Han bestemmer seg for å forlate spillet og søke etter sin egen medalje, og festen begynner. Å plassere plottet i spillverdenen er en svært god ide, så spillfikserte vi er i dag. Filmen er en godtepose for spillinteresserte, for her er det talløse gjesteroller fra kjente og ukjente spillfigurer. Den mesk kjente er uten tvil Segas maskot Sonic the Hedgehog. Bowser fra Super Mario serien er også med, men mr. Video Game selv, Mario, glimrer med sitt fravær. De ville ha han med, men kunne ikke finne et logisk sted å skvise han in, dessuten ville Nintendo ha for store summer for å gi dem rettighetene til å bruke han. Vi får krysse fingrene for at han dukker opp i oppfølgeren, for oppfølger vil det bli, så god som denne har blitt. John C. Reilly gjør en finfin hovedrolle, og de øvrige rollene sørger for at stemme sitter som de skal. Animasjonen er også topp, det er tross alt Disney vi sknakker om, og det er tydelig at de har puttet et staselig budsjett bak produksjonen. Filmen er underholdende fra start til slutt dundrer av overskudd og fortellerglede. Eg synes de kunne lagt mer vekt på spilluniverset og retro elementet, for brorparten av filmen finner sted i samme spillverdenen, og med så mye bra spill så vi har i dag burde det vert mer en nok å bygge på. Wreck-it-Ralph kan ikke måle seg med det beste fra Pixar, men uansett en strålende underholdende animasjons film og et stort steg i riktig retning for Disney. Terningkast fem. "
Forfatter: Filmjunkie

Harry Potter dukker ikke opp i den nye filmserien, men handlingen blir likevel inspirert av den legendariske tryllegutten.

Nicole Kidman (46) ramlet på alle fire da en mann som forsøkte å ta bilde av henne i New York, i stedet syklet rett på filmstjernen.

22 år etter at de gjorde sitt inntok på kinolerretet i «Jurassic Park», er det duket for mer dinosaurdrama.
Jack Nicholson (76) avkrefter at han sliter med hukommelsen, men sier at han ikke kommer til å jobbe til han dør.
Deeyah Khan (36) laget Emmy-nominerte «Banaz - A Love Story», en dokumentar om æresdrap. Nå er hun klar med filmen «The Disappeared» for TV-kanalen ITV i Storbritannia.