Film - Killing Them Softly

Søk i VG Netts filmdatabase

Killing Them Softly

Killing Them Softly

VG anmelder filmen

Som en kule i skallen

«KILLING THEM SOFTLY»

Publisert 13.11.12 - 07:41, endret 13.11.12 - 07:45 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Australske Dominik viste med debutfilmen «Chopper» at han har talent for å lage elegant film med brutal vold. Det har han stadig, men fortellingen fungerer dårligere.
To arbeidsløse småskurker raner et pokerlag for litt mer drevne kriminelle. Når underverdenens sjefer kaller inn Jackie Cogan (Pitt) for å ordne opp, begynner hodene å rulle.

Handlingen bølger med lange dialogsekvenser som kulminerer i voldsutbrudd. Filmen veksler mellom det rå med brå lydeffekter, til nærmest ballett i sakte film.
Tidvis for hardtslående med virkemidler og form, er «Killing» likevel et stilig gjensyn med mange gangsterhelter.

INGVILL DYBFEST DAHL

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

Se trailer fra filmen:

Klikk på bildet for å se traileren

Lesernes terningkast

Terningkast 5
  • Antall stemmer: 1
  • Gjennomsnitt: 5

Lesernes anmeldelser

"Wow for en film! Dette må være en av de beste filmene på lenge innenfor sin sjanger!. Killing Them Softly er den ultimate filmen for deg som liker en action/krim/gangsterfilm litt utenom det vanlige. Det som er så bra med Killing Them Softly er at den både har en god dose vold, mørk og sarkastisk humor, samt gode, kjappe og intense replikker i særklasse. Under filmen tenker man: Denne filmen kan jo minne litt om Pulp Fiction, Sopranos og Mafiabrødre. Det stemmer nok, men Killing Them Softly bygger nok på litt andre prinsipper og spiller på et annet viktig budskap. Handlingen i filmen vil mange nok oppfatte som veldig enkel. To inkompetente ranere bestemmer seg for at de har lyst til å rane et pokerlag som er styrt av Mafiaen i New Orleans hvor handlingen pågår. Med en avsaget hagle som ligner på en liten lommepistol, gule oppvaskhansker og strømpebukser over hodet, klarer de utrolig nok å få med seg rundt 100 000 dollar. Med med dette blir ting snudd på hodet, disse to ranerne må forsvinne, og de leier inn en leiemorder spilt av Brad Pitt for å ta seg av saken. Men Brad Pitts rollefigur er ikke den killeren du forventer deg. I filmen sier han: "I like to kill `em softly, from a distance". Alt i alt: En veldig bra film, men ikke helt perfekt. Noen litt løse tråder kunne ha blitt fylt bedre og noen av skuespillerne kunne bydd mer på seg selv, men dette er bare småting. En film jeg anbefaler sterkt. En bra, intens, brutal og voksen film på mange måter. "

Forfatter: MrRed94

Siste film-saker på VG Nett:

Foto: AP

J.K. Rowling klar for nye filmer i «Potter»-land

Harry Potter dukker ikke opp i den nye filmserien, men handlingen blir likevel inspirert av den legendariske tryllegutten.

Les hele saken

Foto: AFP

Nicole Kidman kjørt overende av fotograf på sykkel

Nicole Kidman (46) ramlet på alle fire da en mann som forsøkte å ta bilde av henne i New York, i stedet syklet rett på filmstjernen.

Les hele saken

Foto: Fra filmen

Dinosaurene kommer tilbake

22 år etter at de gjorde sitt inntok på kinolerretet i «Jurassic Park», er det duket for mer dinosaurdrama.

Les hele saken

Nicholson: - Jeg kommer ikke til å jobbe til jeg dør

Jack Nicholson (76) avkrefter at han sliter med hukommelsen, men sier at han ikke kommer til å jobbe til han dør.

Les hele saken

Emmy-nominerte Deeyah: Laget TV-dokumentar om tvangsekteskap

Deeyah Khan (36) laget Emmy-nominerte «Banaz - A Love Story», en dokumentar om æresdrap. Nå er hun klar med filmen «The Disappeared» for TV-kanalen ITV i Storbritannia.

Les hele saken