Film - Det er bare fornavnet!

Søk i VG Netts filmdatabase

Det er bare fornavnet!

Det er bare fornavnet!

VG anmelder filmen

Film: Verbalt fossefall

«DET ER BARE FORNAVNET!»

Publisert 20.09.12 - 07:16, endret 20.09.12 - 07:22 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Franske følelser utført i et høylytt verbalt fossefall er i utgangspunktet en anstrengende øvelse. Her er det fremført av velopplagte skuespillere med godt grep om replikkene. Dette familiære drama har flust av humor, ironiske sleivspark og vennskapelige stikk og skraper lett i velpolerte akademisk fasader.

Det kan minne om dramatiker Yasmina Rezas «Blodig alvor» uten at filmen når opp til samme treffsikre skarpe tone. Til det blir det for mye prat.

BORGHILD MAALAND

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

Se trailer fra filmen:

Klikk på bildet for å se traileren

Lesernes terningkast

Ingen terningkast registrert!

Lesernes anmeldelser

Ingen anmeldelser registrert!

Siste film-saker på VG Nett:

Bruce Willis ut, Harrison Ford inn i storfilm

Ifølge amerikanske medier skal action-veteranen Harrison Ford spille i den tredje «Expendables»-filmen som får premiere sommeren 2014.

Les hele saken

Leo lager film om Harald Hardråde

Hollywood-stjernen skal produsere storfilm om den norske vikingkongen som herjet på 1000-tallet.

Les hele saken

Erik Poppe-film til Montreal filmfestival

Erik Poppes drama «A Thousand Times Good Night» med stjerner som Juliette Binoche og Nikolaj Coster-Waldau i hovedrollene, er tatt ut til hovedkonkurransen på filmfestivalen i Montreal.

Les hele saken

Gran Turismo blir film

Får samme produsenter som Fifty Shades of Grey.

Les hele saken

Føling i filmfjæra: De beste strandfilmene

Uansett om det er knallsol eller ti grader og kuling der du er i Sommer-Norge, kan du fremdeles ta deg en dukkert - fra sofaen.

Les hele saken