Film - Safe

Søk i VG Netts filmdatabase

Safe

Safe

VG anmelder filmen

Film: Slaktetid i New York

«SAFE»

Publisert 28.06.12 - 09:54, endret 28.06.12 - 09:58 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

Alle de slemme gutta går bananas i denne endimensjonale actionthrilleren. Det er rene slaktetiden. Regissør Yakin er stilsikker og effektiv i de massive biljaktscener og når det gjelder de ulike nedslaktinger i Manhattans hoteller; litt Tarantino - men uten Tarantinos vidd.

Det oser av testosteron fra første slag når actionhelt Jason Statham i ensom majestet må redde en kinesisk jentunge fra å bli torpedert av gangsterne. Hun besitter en enestående evne; hun husker alle tall og tallkombinasjoner, noe som gjør henne til en levende datamaskin - med den fordelen at det hun vet ikke kan spores opp av uvedkommende. Deler av dette er en fartsfylt orgie. Filmen stjeler rått fra ulike sjangre i basen av action/krim/thriller. Noe mørk humor kan spores, men adrenalinkicket drukner i ren overdose.

BORGHILD MAALAND

  • Skriv ut artikkelen

Lesernes terningkast

Terningkast 3
  • Antall stemmer: 2
  • Gjennomsnitt: 3

Lesernes anmeldelser

"Historien baserer seg rundt en liten kinesisk jente som ufrivillig hjelper den kinesiske mafiaen. Jason Statham, som har spilt i Transporter-filmene, er helten som til slutt må slåss mot både den kinesiske og den russiske mafiaen, i tillegg til korrupte politi og politikere. Man kan bli svett av mindre, men vår helt blir ikke svett engang. Fullstendig tøvete historie, men grei action med ufattelig mye skyting, slåssing og død. Jason var nok mye bedre i Transporterfilmene."

Forfatter: BamseMums1

Siste film-saker på VG Nett:

Bruce Willis ut, Harrison Ford inn i storfilm

Ifølge amerikanske medier skal action-veteranen Harrison Ford spille i den tredje «Expendables»-filmen som får premiere sommeren 2014.

Les hele saken

Leo lager film om Harald Hardråde

Hollywood-stjernen skal produsere storfilm om den norske vikingkongen som herjet på 1000-tallet.

Les hele saken

Erik Poppe-film til Montreal filmfestival

Erik Poppes drama «A Thousand Times Good Night» med stjerner som Juliette Binoche og Nikolaj Coster-Waldau i hovedrollene, er tatt ut til hovedkonkurransen på filmfestivalen i Montreal.

Les hele saken

Gran Turismo blir film

Får samme produsenter som Fifty Shades of Grey.

Les hele saken

Føling i filmfjæra: De beste strandfilmene

Uansett om det er knallsol eller ti grader og kuling der du er i Sommer-Norge, kan du fremdeles ta deg en dukkert - fra sofaen.

Les hele saken