(VG Nett) - Ingen kondomer, ingen sex! ropte filmstjernen Richard Gere (56) til en forsamling på 15.000 prostituerte i Bombay i går.
|
|
OPPBLÅSTE KONDOMER: F.v..: Richard Gere, Bipasha Basu, Parmeshwar Godrej og Naimoon Khan . Foto: AP
|
På en stor samling for flere tusen prostituerte delte Richard Gere og Bollywood-skuespilleren Bipasha Basu ut priser til dem som fronter kampanjer for å forbygge HIV, melder Dailybulletin.com.
De prostituerte danset mens Bollywood-stjernen sang. Gere ropte gang på gang «Ingen kondomer, ingen sex!».
Amerikanske Gere er kjent for sitt engasjement mot HIV og AIDS, og startet for fire år siden kampanjen «Heroes project» for å spre budskapet om prevensjon til indere.
India er det landet i verden der flest mennesker lever med HIV og AIDS. Kampanjer rettet mot prostituerte og lastebilsjåfører, som begge er høyrisikogrupper, har vist seg å øke kunnskapen om viruset.
Gere er kjent fra filmer som «Pretty Woman«, «Runaway Bride» og «Skal vi danse?».

(VG Nett) Filmaktuelle Anne Hathaway (27) har spilt prinsesser og brud på lerretet. Men hun er ikke fornøyd med eget utseende.

(VG Nett) Hollywood-paret raser mot avisen som skrev at de to skal skilles.

(VG Nett) Robert Pattinson (23) røper at han sliter med å dampe opp lerretet sammen med den 39 år gamle Hollywood-stjernen Uma Thurman.

Si din mening!

Si din mening!
King-Pin




