Film: Obama rørt til tårer av ny Hollywoodfilm

Søk i VG Netts filmdatabase

Obama rørt til tårer av ny Hollywoodfilm

Publisert 28.08.13 - 18:56, endret 28.08.13 - 19:05 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

I et amerikansk radiointervju tirsdag denne uken innrømmer Barack Obama at han ble rørt da han så Lee Daniels film «The Butler».

GJORDE INNTRYKK: «The Butler» med Forest Whitaker fikk fram tårene på president Barack Obama. Foto: Scanbox/AP

VG Nett følger

Spillefilmen om butleren som tjente åtte amerikanske presidenter i Det hvite hus satte følelsene i sving hos presidenten, skriver Hollywood Reporter.

- Jeg fikk tårer i øynene, ikke bare av å tenke på butlerne som jobbet i Det hvite hus, men en hel generasjon talentfulle og utdannede mennesker som ikke kunne gjøre annet på grunn av Jim Crow og diskrimineringen, sier Obama til radioverten ifølge Hollywood Reporter og legger til:

- Med stolthet og vilje kom de seg på jobb hver eneste dag og holdt ut med masse tull fordi de håpet på bedre tider for sine barn.

Presidentens innrømmelse kom i radioprogrammet «Tom Joyner Morning Show».

Obama sier han er imponert over Forest Whitakers og Oprah Winfreys innsats i filmen og skryter dem begge opp skyene.

Det var imidlertid Cuba Gooding Jr. som fikk Obama til å dra på smilebåndet.

- Det jeg likte best er kanskje noen av vitsene Cuba Gooding Jr. fortalte, men de kan jeg ikke gjenfortelle på lufta, sier han og ler i programmet, melder nettstedet.

I forbindelse med filmen åpnet Obama opp om sitt forhold til de afro-amerikanske butlerne som i dag jobber i Det hvite hus.

- Da Michelle, jentene og jeg først flyttet inn, kunne de ikke tatt oss i mot på en høfligere og varmere måte, sier Obama og forklarer at de ansatte ser på hans døtre som sine egne.

- Vi elsker dem. De tar godt vare på oss, legger han til.

  • Skriv ut artikkelen

Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering


Siste film-saker på VG Nett:

Foto: AP

J.K. Rowling klar for nye filmer i «Potter»-land

Harry Potter dukker ikke opp i den nye filmserien, men handlingen blir likevel inspirert av den legendariske tryllegutten.

Les hele saken

Foto: AFP

Nicole Kidman kjørt overende av fotograf på sykkel

Nicole Kidman (46) ramlet på alle fire da en mann som forsøkte å ta bilde av henne i New York, i stedet syklet rett på filmstjernen.

Les hele saken

Foto: Fra filmen

Dinosaurene kommer tilbake

22 år etter at de gjorde sitt inntok på kinolerretet i «Jurassic Park», er det duket for mer dinosaurdrama.

Les hele saken

Film på TV i dag

  • TV2 Film: 10:35 Kid Colter
  • TV2 Film: 12:25 Back to School
  • TV4: 14:00 Flipped
  • TV2 Film: 14:15 Igor
  • TV2 Film: 15:55 Eight Days a Week
  • TV2 Film: 17:40 Strictly Ballroom
  • TV2 Film: 19:25 SmÃ¥spioner i 3-D
  • TV2 Film: 21:00 Hamlet
  • SVT2: 21:30 Animal kingdom
  • TV4: 21:30 Life as we know it
  • TV4: 22:15 Life as we know it
  • Viasat 4: 23:00 Miami Vice
  • TV2 Film: 23:20 Dear Frankie
  • TV4: 00:05 Miffo
  • TV2 Film: 01:05 Kjærlighetens spill
  • Viasat 4: 01:45 Timecop 2
  • TV4: 02:05 Frequency
  • TV2 Film: 03:05 Mordene i Gorkijparken