Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningenKristoffer Joner og Atle Antonsen topper rollelisten i filmatiseringen av Jo Nesbøs bok om doktoren med verdens kraftigste prompepulver.
|
|
SPINNVILT: Regissør Arild Fröhlich, bak til venstre, klarte ikke å motstå fristelsen til å lage film av Jo Nesbøs spinnville historie om «Doktor Proktor». Det gjorde heller ikke Kristoffer Joner eller Emily Glaister og Eilif Hellum Nordaker som spiller «Lise» og «Bulle». Foto: JAN PETTER LYNAU
|
- Regissør Arild Fröhlich forklarte hva slags univers det er snakk om. Det er så crazy, at jeg bare måtte være med. Dette er ulikt alt annet jeg har gjort tidligere, fastslår Kristoffer Joner (40), som skal spille «Doktor Proktor».
«Doktor Proktors prompepulver» handler om Lise og Bulle, to einstøinger som bor i samme gate og finner hverandre gjennom gatens småskumle original, Doktor Proktor.
Atle Antonsen (43) har rollen som «Herr Thrane», selve personifiseringen på ondskap og far til bokens definitive antihelter, de feite og idiotiske tvillingene «Trym» og «Truls».
Viltre og modige «Bulle» spilles av Eilif Hellum Nordaker (13), opprinnelig fra Oslo, nå bosatt i Fagernes, mens fornuftige og forsiktige «Lise», spilles av Emily Glaister (10) fra Oslo.
|
|
MANNEN BAK: Jo Nesbø. Foto: Scanpix
|
Her inviterer vi deg til å komme med informasjon, argumenter og synspunkter. Vi krever fullt navn — da er det mer interessant for andre å lese det du skriver. Vi vil ikke ha trakassering, trusler eller hatske meldinger på VG Nett. Falske profiler blir utestengt. Hold en saklig og respektfull tone, husk at mange leser det du skriver.
Vennlig hilsen Espen Egil Hansen, redaktør digital. Les mer om vår moderering

De norske Hollywood-regissørene Joachim Rønning og Espen Sandberg får mye mindre penger å rutte med under innspillingen av «Pirates Of The Caribbean 5».
Ifølge amerikanske medier skal action-veteranen Harrison Ford spille i den tredje «Expendables»-filmen som får premiere sommeren 2014.
Hollywood-stjernen skal produsere storfilm om den norske vikingkongen som herjet på 1000-tallet.



Si din mening!