Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett© 2012 Dine Penger
© 2012 Verdens Gang AS
Nesten halvparten av kundene blir tilbudt lån for å investere i sparing, viser en undersøkelse fra Forbrukerrådet. Nå etterlyser de et mer aktivt Finanstilsyn.
Finansnæringens fellesorganisasjon (FNO) ønsker både å øke det årlige BSU-sparebeløpet og heve taket for hvor mye man kan spare totalt. Finansministeren åpner for endringer.
I dag startet rettssaken mellom småsparer Halvor Lognvik og Storebrand i Høyesterett. Spørsmålet er om en spareavtale på 2,5 millioner var gyldig. Dommen får betydning for om Røeggen-saken slipper inn.
Lav rente rammer pensjonssparingen til 930.000 nordmenn. De vil få mindre utbetalt enn ytelsespensjonistene, om de ikke tar grep.
Høyesterett stanser behandlingen av Røeggen-saken mot DNB, inntil en lignende sparesak mot Storebrand er avgjort. - Ikke nødvendigvis et dårlig tegn, mener ekspert.
Bare tre ganger tidligere de siste 112 årene har muligheten for aksjegevinst vært like stor som nå, skal vi tro statistikken og fondsbransjen selv. På tide å kjøpe aksjefond nå?
Tar du sjansen på å kjøpe aksjefond i urolige tider? Dine Penger viser deg hvilke fond du bør kjøpe.
Er du under 34 år og har penger stående på en sparekonto, bør du sette de på en BSU-konto allerede nå. Renten er mye høyere.
1000 kroner hver måned i 40 år. Det er spareplanen en 30-åring bør sette opp til egen pensjon. Men ikke sett penger på konto eller i fond før du har betalt ned gjeld.
Finanstilsynet har godkjent tilbakeleveringen av konsesjonen som Acta Kapitalforvaltning AS har hatt til å yte investeringstjenester og omsette finansprodukter.
SpareBank 1 SMN i Trondheim gir nye BSU-kunder dobbel rente i 2012. Det er et supertilbud.
Du har bare to uker på deg, hvis du vil få med skattefradraget for din BSU-sparing. Sjekk de beste rentene her.
Her er noen smarte økonomiske trekk før året er slutt. Men pass opp for skattefellene.
Sjansen for full krise i europeisk økonomi er nå på hele 30 prosent. Det mener sjefredaktør Tom Staavi i Dine Penger.
16 aksjefond gjorde det bedre i november enn i oktober til tross for en svært turbulent måned på børsen. Sjekk Dine Pengers desember-rangering av fond.
Har du dårlige vilkår hos nåværende bank, kan du spare mange tusenlapper i året på å bytte til en bank med gode betingelser. Sjekk din bank og se hva du kan spare.
Våre hjerner er bygd opp slik at vi ikke klarer å motstå kjøpepress. Men foreldre kan hindre sine barn fra å gå amok med kredittkortet, mener forsker.
Acta Kapitalforvaltning ble i Stavanger tingrett i går dømt til å betale ekteparet Hansen 1,2 millioner i erstatning pluss saksomkostninger. Høye gebyrer spiste opp avkastningen, mente retten.
** Slår sparing i aksjefond.
** Risikofritt og forutsigbart.
** Gir direkteavkastning.
Har du penger på bok? Da er tiden inne til å skaffe deg bedre sparerente, for nå kan du presse bankene.
Et tyvetall Acta-kunder fra hele landet har tapt millioner på investeringer de har blitt anbefalt av selskapet. Nå vil de ha erstatning fra rådgivningsselskapet.
Oslo Børs har steget 12 prosent på en måned, selv med kraftige fall underveis. Er det på tide å kjøpe aksjefond? Disse fondene mener Dine Penger er best.
Setter du 500 kroner i aksjefond hver måned fra 18-årsdagen, har du en million på konto som tidligpensjonist.
Betal ned gjeld eller sett penger i aksjefond: Det er det lureste du kan gjøre for å spare penger.
Etter først å ha vunnet mot banken i Oslo tingrett, gikk Ivar Petter Røeggen på et sviende tap i Borgarting lagmannsrett. Dermed kan tusenvis av andre småsparer gi opp håpet om erstatning inntil videre. Forbrukerrådet bekrefter at de anker til Høyesterett.
En elendig sommer på Oslo Børs har barbert norske fondskunders formue kraftig. Sjekk hvilke fond som har gjort det best og verst i sommer.
| Høland & Setskog Sparebank | 5,35% |
| Åfjord Sparebank | 5,30% |
| Sunndal Sparebank | 5,30% |
| Se hele listen | |
| DinBANK | 3,71% |
| Meldal Sparebank | 3,74% |
| Rindal Sparebank | 3,79% |
| Se hele listen | |
| Landkreditt Bank | 3,88% |
| Fokus Bank | 3,90% |
| Haugesund Sparebank | 3,90% |
| Se hele listen | |
| BlueStep Finans | 3,85% |
| Topprente.no | 3,71% |
| Sparesmart.no | 3,70% |
| Se hele listen | |
| BlueStep Finans | 3,85% |
| Topprente.no | 3,71% |
| yA Bank | 3,70% |
| Se hele listen | |