Test av Opel Antara

VG Nett-logo

Tirsdag 13. august

Bil og motor

Annonseinfo

Diskusjon - Bil og motor

Klikk her for å gå til forumet

Test av Opel Antara

AMERIKANSK: En bil som gir assosiasjoner til en amerikansk SUV, og som tvillingbror av Chevrolet Captiva er det ingen overraskelse. Den har bra med plastbeskyttelse rundt hjulbuer, sider, front og bakparti. Foto: Jan Petter Lynau
AMERIKANSK: En bil som gir assosiasjoner til en amerikansk SUV, og som tvillingbror av Chevrolet Captiva er det ingen overraskelse. Den har bra med plastbeskyttelse rundt hjulbuer, sider, front og bakparti. Foto: Jan Petter Lynau
Publisert 16.11.08 - 15:00, endret 28.01.09 - 14:48 (VG NETT)
  • Skriv ut artikkelen

VG Nett følger


Førermiljø: Litt amerikanerfølelse i disse setene, men lavt dashbord med bra utsyn. Mange og små betjeningsknapper og litt små instrumenter. Mindre oversiktelig enn de tre andre bilene her. Dårlig med koppholdere eller andre rom til å legge fra seg nøkler og mobil foran, men bilen har til gjengjeld et stort hanskerom. God sidestøtte i setene, dette gir en mye mer amerikanske følelse enn hos konkurrentene. Ikke blant de smaleste A-stolpene, men grei sikt mellom speil og stolper.


Kjøregenskaper: Ingen spesiell appell å hente bak rattet her, den gir ingen spesiell kjøreglede, men glir greit frem. Den er mindre kontant enn noen av konkurrentene i avfjæringen, og styring. Dette er testens tyngste bil, og den ligger komfortabelt på veien. Ikke førstevalget hvis du skal ta deg frem utenfor asfalten.


Familiemiljøet: Best bak for tre voksne, du sitter ganske dypt, og for barn vil det nok være vanskelig å se noe særlig ut til sidene. Smarte fjærbelstede koppholdene i gulvhøyhde mellom baksetene. Har ettGreps nedfellbare bakseter, det er bra. Bilen har ordentlig reservehjul.


Miljø: Bare ett gram mindre utslipp enn testens taper, Tiguan, og får dermed samme lave karakter på dette.


Sikkerhet: Er ikke testet av Euro NCAP, men det er dens tvilling Chevrolet Captiva som bare får fire av fem stjerner på beskyttelse i bilen og tre av fem stjerner på beskyttelse av barn i bilen. Ettersom bilene er identiske i sin oppbyging er det sammenliknbare resultater.


Biløkonomi: En antatt gjennomsnittsbil i annenhåndsverdi. Kommer nok ut om lag som Ford og Volkswagen, men Opel er langt under snittet på NAFs Autoindex.

  • Skriv ut artikkelen
Våre dyktige moderatorer
har vurdert 3634 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!

Siste Bil og motor

Foto: Produsent

Denne Audien får du aldri se på veien

Audi Fleet Shuttle Quattro er en virtuell bil, skreddersydd til filmen Ender's Game.

Les hele saken

Opel legger om strategien

Opel legger på utstyr, samtidig som prisen enten beholdes eller reduseres, på alle sine 2014-modeller.

Les hele saken

Nå kommer denne Mercedesen i en ny generasjon

Det har kommet mye nytt fra produsenten i Stuttgart de siste årene, men vi kan avsløre at enda mer er på gang.

Les hele saken

Les flere saker

Siste biltester

Test av Mazda CX-5: Best på det meste

Så langt i år er Mazda CX-5 Norges klart mest solgte bil med 4WD. Det er det egentlig ingenting å si på.

Les hele saken

Test av Toyota RAV4: Trygg og traust

Den nye Toyota RAV4 er blitt både bedre på veien og større enn forgjengeren.

Les hele saken

Se alle våre biltester her

Diskusjon bil og motor

Klikk her for å gå til forumet

Bruktbilskolen

VG Netts og NAFs bruktbilskole hjelper deg å ta de riktige valgene når du skal kjøpe bruktbil - og med veiledning dersom du blir lurt.

Nye biler

BMW med luksuscruiser til prestisje-messe

(VG Nett) Dette er det eneste eksemplaret av den nye modellen som er utviklet av BMW og designfirmaet Pininfarina.

Les hele saken

Les flere saker

Båt

Fant forlatt norsk båt i Bermudatriangelet

Tre måneder etter båten la ut til havs uten mannskap, ble den funnet i Bermudatriangelet.

Les hele saken

Les flere saker