Test av Mitsubishi Grandis: Solid, men støyer

VG Nett-logo

Tirsdag 13. august

Bil og motor

Annonseinfo

Diskusjon - Bil og motor

    Klikk her for å gå til forumet

    VG-TEST AV SYVSETERE

    Test av Mitsubishi Grandis: Solid, men støyer

    LANG GARANTI: Mitsubishi Grandis har fem års nybilgaranti - en klar fordel for tryggere biløkonomi. Foto: Annemor Larsen.
    LANG GARANTI: Mitsubishi Grandis har fem års nybilgaranti - en klar fordel for tryggere biløkonomi. Foto: Annemor Larsen.
    Publisert 02.01.07 - 11:33, endret 17.06.09 - 12:44 (VG)
    • Skriv ut artikkelen

    Mitsubishi Grandis var nok først ute blant den nye generasjonen av komfortable seks- og syvsetere.

    Eksterne linker

    Den er ikke altfor stor - men likevel mer enn rommelig nok for seks (vår testbil) eller syv personer.

    LES TESTEN AV CITROËN PICASSO HER!

    LES TESTEN AV FORD S-MAX HER!

    Støyer mer

    Den hører med blant de mest etterspurte i sin klasse, både som syvseter og toseters varebil. En klar fordel for kjøperne er Mitsubishis superlange nybilgaranti på fem år - en ekstra trygghet for forutsigbar biløkonomi.

    Dieselmotoren på 136 hester stammer fra Volkswagen og støyer noe mer enn vi skulle ønske, særlig ved akselerasjon. Men den er sprek, og vi klarte oss med 0,61 liter på mila på variert landevei langs fjord og til fjells.

    Savner sidelister

    GOD OVERSIKT: Mitsubishi Grandis.
    Du sitter bra både i forsetene og på annen rad i Grandis. Bakerst passer det nok best for de ikke altfor store, særlig på langtur. Førerplassen er oversiktlig, lett å bli kjent med, og du har bra oversikt - men ikke på skrå forover. Pass litt ekstra på ved kjøring i veikryss, gangfelt og rundkjøringer.

    Komforten er bra, fjæringen behagelig - og bortsett fra motorstøyen går Grandis ganske stille selv på temmelig nedslitt, grov asfalt.

    Vi savner sidelister utvendig, dørene er store og det er lett å få småskrammer ved parkering på kjøpesentre. Ellers er bilen lett å komme inn i og ut av - og rommelig totalt i vår seksseters versjon.


    BILMODELL: Mitsubishi Grandis 2.0 DI-D Instyle 6-s.

    PRIS testbil: 426600 (ca. pris 2007).

    BILLIGSTE: 386600 (ca. pris 2007 - DI-D Invite 7-s.).

    HK: 136.

    DREIEMOMENT: 310 v/1750 omdr.

    AKSELERASJON 0-100 km/t: 10,8 sek.

    FORBRUK: 0,61 l. pr.mil målt på variert landevei.

    BAGASJEROM: 320/940 liter (seksseter/fireseter).

    LENGDE/BREDDE/HØYDE:477/180/166 cm.

    NYBIL-/RUSTGARANTI: 5 år/12 år
    SEKS: Grandis har seks seter i tre rader.

    • Skriv ut artikkelen
    Våre dyktige moderatorer
    har vurdert 3634 kommentarer i dag.
    Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
    , og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
    Velkommen tilbake da!

    Siste Bil og motor

    Foto: Produsent

    Denne Audien får du aldri se på veien

    Audi Fleet Shuttle Quattro er en virtuell bil, skreddersydd til filmen Ender's Game.

    Les hele saken

    Opel legger om strategien

    Opel legger på utstyr, samtidig som prisen enten beholdes eller reduseres, på alle sine 2014-modeller.

    Les hele saken

    Nå kommer denne Mercedesen i en ny generasjon

    Det har kommet mye nytt fra produsenten i Stuttgart de siste årene, men vi kan avsløre at enda mer er på gang.

    Les hele saken

    Les flere saker

    Siste biltester

    Test av Mazda CX-5: Best på det meste

    Så langt i år er Mazda CX-5 Norges klart mest solgte bil med 4WD. Det er det egentlig ingenting å si på.

    Les hele saken

    Test av Toyota RAV4: Trygg og traust

    Den nye Toyota RAV4 er blitt både bedre på veien og større enn forgjengeren.

    Les hele saken

    Se alle våre biltester her

    Diskusjon bil og motor

    Klikk her for å gå til forumet

    Bruktbilskolen

    VG Netts og NAFs bruktbilskole hjelper deg å ta de riktige valgene når du skal kjøpe bruktbil - og med veiledning dersom du blir lurt.

    Nye biler

    BMW med luksuscruiser til prestisje-messe

    (VG Nett) Dette er det eneste eksemplaret av den nye modellen som er utviklet av BMW og designfirmaet Pininfarina.

    Les hele saken

    Les flere saker

    Båt

    Fant forlatt norsk båt i Bermudatriangelet

    Tre måneder etter båten la ut til havs uten mannskap, ble den funnet i Bermudatriangelet.

    Les hele saken

    Les flere saker