Test BMW 640i kabriolet: Ekstrem posør

VG Nett-logo

Søndag 15. september

Bil og motor

Annonseinfo

Diskusjon - Bil og motor

Klikk her for å gå til forumet

Test BMW 640i kabriolet: Ekstrem posør

LITE STØY: Selv med stofftaket slått ned er BMW 640 en bil som det går an å ha en samtale i. Foto: JAN PETTER LYNAU/VG
LITE STØY: Selv med stofftaket slått ned er BMW 640 en bil som det går an å ha en samtale i. Foto: JAN PETTER LYNAU/VG
Publisert 20.07.11 - 08:30, endret 01.08.11 - 14:57 (VG)
  • Skriv ut artikkelen

(VG Nett) Med taket slått ned på enorme BMW 640 er du garantert oppmerksomhet.

VG Nett følger

Det skulle da også bare mangle, med en prislapp på 1,3 millioner kroner.

Den nye kabrioleten til BMW sklir på ingen måte inn i mengden. Fra den litt lave sitteposisjonen gir både det enorme panseret på den 4,9 meter lange bilen og lyden fra en 3 liter store og 320 hestekrefter sterke sekssylindrede bensinmotoren deg garantert mange lange blikk.

Med BMWs velkjente kjøreegenskaper kan du kjøre bilen hardt uten at vindstøy og annet finner veien inn i kupeen.

Her er alle våre biltester

«Kongestyring»

For den nette sum av 44000 kroner på tilleggslisten får du såkalt Adaptiv Drive. Det gir «kongestyring»: En liten bevegelse på rattet gir store utslag på svingradien. Med ett er det like lett å manøvrere den store bilen som en hvilke som helst småbil.

LES: BMW lader opp til kamp på hjemmebane

FULLENDT: Fra den lave sittestillingen omfavnes du av et meget vellykket og ryddig instrumentpanel. Foto: JAN PETTER LYNAU/VG

Den enorme bilen er ikke spesielt praktisk. Bakseteplassen er knapp. Det enorme panseret skaper også utfordringer i trange parkeringshus. Kapasiteten i bagasjerommet på 350 liter er ikke noe å skryte av. Men du får kjøreglede, vanvittig kult design og masse oppmerksomhet.

LES: Ny BMW 3-serie i 2012

0-100 gjør den nesten to tonn tunge bilen unna på smått imponerende 5,7 sekunder.

Prisen er høy både for bil og ekstrautstyr, men du får ekstrem kjøreglede og vakkert design.

Bilen ble testet som en del av en kabrioletsak og de vanlige delterningene utgår for denne testen.

  • Skriv ut artikkelen

Siste Bil og motor

Foto: HANNE HATTREM

Suzuki tilbakekaller biler med airbag-feil

Den japanske bilprodusenten Suzuki tilbakekaller nærmere 194.000 biler etter at det er funnet feil ved airbagen foran på passasjersiden.

Les hele saken

Foto: Newspress

Her er bilen som overrasket på Frankfurt-messen

Coupévarianten av Mercedes S-klasse er en av de store overraskelsene på årets bilutstilling i Frankfurt.

Les hele saken

Mener ekstremsponsing av Tesla er feil

Bilbransjeeksperter mener det er feil å gi elbilen Tesla et gigantisk avgiftsfriktak. Det gir dårligere konkurranse og koster staten unødvendig mye penger.

Les hele saken

Les flere saker

Siste biltester

Test av Mazda CX-5: Best på det meste

Så langt i år er Mazda CX-5 Norges klart mest solgte bil med 4WD. Det er det egentlig ingenting å si på.

Les hele saken

Test av Toyota RAV4: Trygg og traust

Den nye Toyota RAV4 er blitt både bedre på veien og større enn forgjengeren.

Les hele saken

Se alle våre biltester her

Diskusjon bil og motor

Klikk her for å gå til forumet

Bruktbilskolen

VG Netts og NAFs bruktbilskole hjelper deg å ta de riktige valgene når du skal kjøpe bruktbil - og med veiledning dersom du blir lurt.

Nye biler

Foto: Newspress

Her er bilen som overrasket på Frankfurt-messen

Coupévarianten av Mercedes S-klasse er en av de store overraskelsene på årets bilutstilling i Frankfurt.

Les hele saken

Les flere saker

Båt

Herlig og påkostet skjærgårdsjeep

Skjærgårdsjeepen Nor-Tech 298 byr på kjøreopplevelse og vinner nachspielet.

Les hele saken

Les flere saker