Innvendig er det en kvalitetsfølelse du ikke får i så mange biler i denne klassen. På utstyrssiden er den største nyheten Google Earth-navigasjon (navigasjonsutstyret i testbilen koster 23.000 kroner).
Men modellen har fått blant annet trøtthetsvarsler og adaptiv fartsholder som kan bremse ned til stillestående, i hastigheter under 30 km/t.
Til test disponerer vi en bensinutgave av A4 Avant på 170 hk. Den står seg både pris- og ytelsesmessig mot dieselmotoren på 177 hestekrefter - og dermed mot duellanten i testen, BMW 3-serie med diesel.
«Dieselaktig» bensin
TFSI-motoren på 1,8 liters volum er ny, og erstatter en tidligere 1,8-liter og 2,0-liters bensinmotorer. TFSI (Turbo fuel stratified injection) er VAG-konsernets betegnelse på bensinmotorer med turbo og direkte innsprøytning.
Systemet gjør bensinmotoren mer «dieselaktig».
- En herlig motor, med bunndrag som en diesel. Der dieselen får pustebesvær og flater ut, kan du bare fortsette videre på turtallskalaen. Motoren går stille og vibrasjonsfritt, sier teknisk konsulent i NAF, Dag Edvardsen.
Også Audi har et program for valg av ulike kjøreprogram. Fem ulike oppsett er tilgjengelig, til 2800 kroner.
- Vår erfaring er at dette ikke utgjør de helt merkbare forandringene i kjøreoppsett, som med BMWs system, sier Edvardsen. Audi har valgt elektrisk håndbrekk. Testmodellen koster 411300 kroner, og har ekstrautstyr for 132160 kroner, blant annet S-Line sportspakke.
Anbefalt utstyr
Autolease anbefaler Vinterpakke, sportspakke plus (36020), teknikkpakke (16900) og navigasjonspakke (14900) samt metallic lakk (8780) for å ivareta bruktprisen.
SE STORT BILDEGALLERI HER!


LESER DU DENNE SAKEN PÅ MOBILEN? HER FINNER DU FLERE BILNYHETER.
HER ER VG NETTS BILSIDE PÅ FACEBOOK - KLIKK LIKER, OG VI OPPDATERER DEG.
HER ER ALLE BILTESTER.
Nye dealer hver dag!
Sammenlign lån
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Reduser strømregningen










har vurdert 3604 kommentarer i dag.
Nå tar de seg en velfortjent natts søvn
, og åpner kommentarfeltet igjen kl. 07.00.
Velkommen tilbake da!